Ekonomi

ALO 144’te depremzedelere ayni yardımların koordineli olarak ulaştırılması

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgeye gönderilen birebir yardımların koordinasyonu amacıyla tahsis edildi. “ALO 144”sınır görevlileri depremzedeler için canla başla çalışıyor.

Ayni yardımları amaçlı depolara yönlendirir

AFAD, merkezi Aydın’da bulunan kişi ve kuruluşlara aynı yardımların depolara yönlendirilmesi hizmetini vermektedir. “ALO 144”sınırı sağlar.

Çağrı merkezinde 85 kişi çalışıyor

Yardım etmek isteyenlerin telefonlarına cevap veren davet merkezinin 85 çalışanı, deprem nedeniyle canla başla çalışıyor.

Ayın 6’sı itibariyle 250 bin civarında davet aldık.

Deprem bölgesine yiyecek, giyecek, ısıtıcı ve diğer yardımları göndermek isteyenlerin kendilerine başvurduklarını kaydeden Herekçi, şöyle konuştu:

Türkiye’den gelen tüm yardımların uygunluğundan ve gönderilmesinden biz sorumluyuz. Yapılacak yardımların tır ve kamyon bazında amaca yönelik depo taşımalarını gerçekleştirmekteyiz. Bireysel olarak yardım etmek isteyen vatandaşlarımızı en yakın kuruma yönlendiriyoruz. Ayın 6’sı itibariyle 250 bin civarında davet aldık. Karşılaştığımız tüm davetlerde bağış, konaklama ve ilgili sevk işlemlerini gerçekleştirdik.

“Gereksiz meşguliyet olmamalı”

Herekçi, hattı gereksiz yere işgal edenlerin de olduğunu söyledi. “Vatandaşlarımızdan ricamız, afet acil yardım hattı olduğumuz için asılsız ihbarlarla bize ulaşmamaları ve bu noktada sahada hizmet bekleyen vatandaşlarımıza imkan sağlamalarıdır.”söz konusu.

haber-boyabat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu